| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 5 Years |
| Warranty: | 2 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model No. | VTB-YK510 |
| Rim diameter | 10"-24" |
| Maximum wheel weight | 70kgs |
| Rim width | 15"-16" |
| RPM | 230r/min |
| Accuracy | ±1g |
| Motor electric | 220V/50Hz |
| Weight | 113kgs |
