| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 5 Years |
| Warranty: | 2 Years |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
IN-GROUND PULLEY SCISSOR LIFT# V-JSD-D-8540
| Model | V-JSD-D-8540 wheel alignment scissor lift |
| Lifting Capacity | 4000kgs |
| Lifting Height | Main scissor 1700mm, jack-450mm |
| Min. Height | 340mm |
| Length Of Platform | 4480mm |
| Platform Width | 600mm |
| Lifting Time | 50s-60s |
| Motor Power | 3.0kw-380v or 3.0kw-220v |
| Oil Pressure Rating | 24MPa |
| Air Pressure | 0.6-0.8MPa |
| Weight | 1900kg |




