|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 5 Years |
| Warranty: | 3 Years |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Vico auto body frame machine Frame rack VF5500 Chassis liner Hydraulic lifting bench
| Platform Length | 5600mm |
| Platform width | 2200mm |
| Platform height | 120mm~320mm~1200mm |
| Post Max. tension | 98KN |
| Pneumatic pressure range | 0.8Mpa |
| Post working range | 360° full around |
| Cylinder capacity | 10T |
| Maximum lift capacity | 4000kgs |
| Voltage | 3Ph/380v/415v/220v |
| Weight | 2900kgs |
| Packing size | 5600*2130*350mm+750*750*1000 2150*1360*750mm/6cbm |




